2018-12-18, antradienis, 19:59.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 08:53, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:8.

Popietė „Sukasi žemė“, skirta Pasaulinei poezijos dienai

2017-03-24, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Popietė „Sukasi žemė“, skirta Pasaulinei poezijos dienai

1999 metais UNESCO organizacija nutarė kovo 21 paskelbti Pasauline Poezijos diena. Diena, skirta švęsti visų poetų pasiekimus.

 


Ar žinojote, jog poezija kilo iš liaudies šokių? O seniausias poetais yra laikomi Homeras, Pindaras bei Heziodas. Teigiama, kad poetai savo kūryba gali sukurti geresnį pasaulį. Poezijos dienos minėjimu siekiama ir skaitymo skatinimo, rašymo, leidybos bei poezijos kūrimo mokymo visame pasaulyje.„Poezija: kai eilėraštyje lieka ne rankų, o širdies šešėlis".
Tokiais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais kovo 22 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filiale prasidėjo popietė „Sukasi žemė", skirta Pasaulinei poezijos dienai.Savo eilėraščiais, skirtais pavasariui, artėjančioms Velykoms, žmogui, gamtai renginio dalyvius džiugino Paliepių seniūnijos literatai Janina Tautkienė, Pranas Laurinavičius ir Antanas Miceika.Renginio pabaigoje bibliotekininkė Danelija pakvietė prie vaišėmis padengto stalo. Paragavome pavasario gėrimo beržų sulos, akis džiugino žibučių žiedai. Po gražių pokalbių ir diskusijų renginio pabaigoje padėkos ir dovanos buvo įteiktos literatams. Net ir po renginio neskubėta išsiskirstyti –literatūrinėje popietėje dalyvavę svečiai apžiūrėjo poezijos knygų parodą „Sukasi žemė.RMMVB Sujainių filialo informacija

Nuotraukos P. Laurinavičiaus

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai