2021-11-29, pirmadienis, 19:46.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 08:30, leidžiasi 16:07, dienos ilgumas 7:37.

Keičiantis aprūpinimo socialiniu būstu tvarkai, keičiasi ir buvusios Sujainių mokyklos likimas

2013-06-13, paskelbė Giedrius Petrauskas | m. 8 691 44277
Keičiantis aprūpinimo socialiniu būstu tvarkai, keičiasi ir buvusios Sujainių mokyklos likimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pasiūlius iš esmės keisti paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti tvarką ir nustatyti daugiau paramos formų socialinio būsto laukiantiems asmenims ir šeimoms, Raseinių rajono savivaldybės meras Algimantas Mielinis iškėlė iniciatyvą nepertvarkyti buvusių Viduklės gimnazijos Sujainių skyriaus patalpų į socialinius būstus, o perduoti jas VĮ Valstybės turto fondui. Gavus rajono valdančiosios daugumos partnerių pritarimą, šis sprendimas bus pateiktas svarstyti rajono Savivaldybės tarybai.

 

„Jei bus patvirtinta naujoji ministerijos siūloma paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti tvarka, neabejoju, kad laukiančiųjų socialinio būsto eilės gerokai sumažės ir mūsų rajone. Tuo tarpu buvusios Sujainių mokyklos pastato pertvarkymas į šešis socialinius būstus reikalauja nemažai investicijų ir nesprendžia problemos iš esmės. Būtent dėl to iškilo idėja siūlyti šį pastatą privatizavimui, o gautas lėšas panaudoti rajonui naudingiems darbams“, - teigia rajono Savivaldybės meras A. Mielinis.

 

Sprendimas perduoti rajono Savivaldybės turtą – buvusio Viduklės gimnazijos Sujainių skyriaus patalpas - SĮ „Raseinių butų ūkis“ valdyti patikėjimo teise ir pavesti jai užsakovo funkcijas pertvarkyti šias negyvenamąsias patalpas į socialinius būstus buvo priimtas dar pernai rugsėjį. Jau tuo metu buvo žinoma, kad vien patalpų perprojektavimo darbams reikės apie 30 tūkst. litų, o projekto įgyvendinimui reikalingas lėšas planuota numatyti šių metų biudžete.

 

SĮ „Raseinių butų ūkis“ direktoriaus Vygaudo  Šeimio teigimu, šiais metais buvusios mokyklos pertvarkymui į socialinius būstus buvo numatyta apie 125 tūkst. litų. „Tačiau tai – nepakankama suma, nes pagal preliminarius projektinius skaičiavimus tam, kad šie socialiniai būstai atitiktų visus gyvenamosioms patalpoms taikomus reikalavimus, reikėtų apie 400-480 tūkst. litų investicijų“, - sako jis.

 

Raseinių rajono savivaldybės Ekonomikos ir ūkio departamento Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus duomenimis, šiuo metu išsinuomoti socialinį būstą pageidauja net 287 asmenys (šeimos), turintys teisę į socialinį būstą ir įrašyti į rajono Savivaldybės sudaromus sąrašus. Tokia ilga laukiančiųjų eilė trumpėja pamažu, nes per metus vidutiniškai skiriama vos 10-15 socialinių būstų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai patvirtinus naują paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti tvarką, laukiantiesiems socialinio būsto bus galima teikti kompensaciją už oficialias nuomos sutartis ne trumpesniam nei vienerių metų laikotarpiui.

 

Raseinių rajono savivaldybės mero A. Mielinio pasiūlytai idėjai – nepertvarkyti buvusių Viduklės gimnazijos Sujainių skyriaus patalpų į socialinius būstus, o perduoti jas VĮ Valstybės turto fondui, privatizuoti ir gautas lėšas panaudoti kitoms svarbioms reikmėms - naujos valdančiosios daugumos partneriai jau pritarė, tad netrukus toks sprendimas turėtų būti pateiktas ir svarstomas rajono Savivaldybės taryboje.

 

Išsprendus šį klausimą, rajono Savivaldybės taryba spręs ir kur panaudoti šių metų biudžete buvusios mokyklos pastato pertvarkymui numatytas investicijas. Vienas iš galimų pasiūlymų – panaudoti šias lėšas Šiluvos seniūnijos pastato rekonstrukcijai. Ši dalis preliminariai sudarytų apie penktadalį reikiamos sumos.

 

Raseinių rajono savivaldybės informacija

Contact formŠios dienos vardadieniai