2022-08-12, penktadienis, 00:26.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 06:01, leidžiasi 21:10, dienos ilgumas 15:8.

Į Gervinės kaimo istoriją įspaustos istorinės pėdos

2016-09-02, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Į Gervinės kaimo istoriją įspaustos istorinės pėdos

Gervine, tu mano gimtinė,
Nešiojuos tave aš širdy,
Ilgesys man suspaudžia  krūtinę,
Nebūnant gimtinės glėby...

 

   Tai žodžiai Gervinės kaimo sukurto himno,  kurį iškilmingai atliko ansamblis „Ainiai“ kartu su visais žmonėmis, susirinkusiais į gražaus kaimelio šventę. Po dar penkerių metų, kai Gervinė  minėjo 450 metų jubiliejų, atėjo nauja, graži diena, po lietingo maratono parimo ant išpuošto kaimo stogų, atvertė naują kaimo gyvenimo istorijos puslapį. Kiek daug šiam kaimui metų, bet tiek nedaug užrašyta istorijos. Todėl, susikūrus Gervinės kaimo bendruomenei, pradėjome vis minti naujas istorines pėdas, kad tai, ką sukuriame, pasiliktų ateinančioms kartoms.

   Šis jau trečiąkart minimas jubiliejus - labai apgalvotas: kad gautume lėšų, parengtas projektas „Mums  gera čia gyventi“ Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, o  šventės planą pristačius Raseinių rajono kultūros centrui, renginys buvo įtrauktas į metinį Raseinių rajono savivaldybės renginių koordinacinį planą. Dalį lėšų, net 10 proc., reikėjo prisidėti patiems, tačiau pateikus paraišką tikslinių lėšų pavyko gauti iš Savivaldybės. Kitą, jaunimo projektą pavadinę „Čia gimiau, čia gyvenu“ taip pat lėšų prašėme šventei rengti. Viskas pavyko, vadinasi, patraukliai ir įdomiai ją aprašėme, o tai visi galėjo išvysti nuostabią, Dievo mums visiems dovanotą dieną, rugpjūčio 21-ąją. Žengti BENDRU keliu, įspausti ne vieną naują pėdą kaimo istorijoje, pasidalinti mintimis, supinti gražius prisiminimus ir juos surišti į vieną puokštę, jomis papuošti mūsų gyvenimą susirinko gausus būrys. Nes mes ir kvietėme visus gyvenančius, čia ir aplinkiniuose kaimeliuose gyvenusius, dirbusius, besimokusius, žinomus kraštiečius, svečius, draugus - visus, kas dar nebuvę čia, nežino ir nepažįsta šio gražaus kaimo centro ir jį supančių mažų kaimelių. Deja, po 445 metų jubiliejaus ne vienas parašė paskutinį knygos lapą, kai kas jau neatvyko į Gervinę, kai kas nebesusėdo su giminaičiais prie stalo po šiais gražiais beržais, todėl  juos pagerbėme tylos minute.

 

   Mūsų tokiame mažame kaimo centre tiesiamas kelias vis į priekį, jis vis lygesnis tiesiogine to žodžio prasme. Visiškai nepajuntame, kaip skriejame lygiu asfalto keliu miesto link, kaimų šešiose gatvėse  einant rikiuojasi įminamos istorinės pėdos, laukuose dūzgia ūkininkai, gyvena mūsų senoliai, tuokiasi jaunos poros, gimsta mažyliai - naujieji kaimo gyventojai. Todėl šioje šventės programoje puikiai įpynėme apdovanojimų ceremoniją:  „Pėdsaką palikęs kaime“.

Pirmoji - „Kaimo ilgaamžis“ kurių buvo 7, antroji nominacija „Už kaimo istorijos vertybių kūrimą ir palikimą ateinančioms kartoms“, paskirta 9 giliausiai istorijoje įmynusiems pėdas, kita nominacija „Už sėkmingo ūkio ir žemdirbiškų tradicijų puoselėjimą“, įteikta 11 ūkininkų. Buvusi bendruomenės pirmininkė Aušra visiems padėjo įteikti atminimo skulptūrėles. Įspūdinga paskutinė nominacija „Dešimtmečio vaikas“, nes per pastaruosius 10 metų gimė net 30 mažylių. Visi subėgę papuošti išskirtinėmis žaliomis skarytėmis, rankytėse gavę dovanų vėjo malūnėlį, su pačio jauniausiojo mažylio mamyte Žaneta atidarė  „Grybų parką“. Šeši grybai su grybautoju gimė tautodailininko Dariaus Janušauskio rankomis iš senolio, nuvirtusio paminklinio Aleknos ąžuolo. Po ketverių metų pavyko šią idėją išpildyti ir nuostabius išdrožtus grybus milžinus paskirti jubiliejinei šventei „Gervinei- 455“. Kaip gera bus matyti, kai parke lankysis tėveliai su vaikučiais, seneliai su anūkais, stabtelės pravažiuojantys. Menininkė Gintarė net pastebėjo, gal „Grybų parkas“ taps mūsų vizitine kortele?

 

   Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad bendru keliu sutiko žengti ir geranoriškai atsiliepė į kvietimą gražus būrys svečių. Kai jie  kartu, mes jautėmės vieni kitiems svarbūs, reikalingi ir rūpimi. Tą dieną nei mes, nei svečiai nekalbėjome apie krizę ir vėjus kišenėje, bet būdami kartu labiau atsigręžėme vieni į kitus. Nuoširdžiai visų vardu dėkoju LR Seimo nariui R. Ačui, padėjėjoms D. Poškienei ir J. Marijošiūtei, Seimo nario G. Mikolaičio padėjėjui, Savivaldybės tarybos nariui ir Butkiškės bendruomenės pirmininkui L. Bielskiui, Savivaldybės tarybos nariui R. Zubielai, Paliepių seniūnijos seniūno pavaduotojai R. Skrodenienei, judėjimo RASAI valdybos nariams, bendruomenių sąjungos atstovei G. Stulpinienei, Biliūnų Kaštonų respublikos prezidentei V. Račkauskienei ir nuostabioms ponioms, Sujainių, Mažosios Viduklės, Paupio, Rutkiškės bendruomenių pirmininkėms ir jų atstovams už išsakytus žodžius, pagyrimus, paskatinimus toliau gražiai gyventi ir, žinoma, už dovanas.  O kiek naujų spalvų sušvito einant tą dieną  BENDRU KELIU, kiek šviesos ir gėlių, šilumos ir meilės tą dieną buvo daugiau. Visi džiaugiamės atvykusiais ir šventę paįvairinusiems: L.

Kuzmarskienės įmonei, padėjusiai rengti pikniką gamtoje, įmonei „Kavos puta“ iš Tauragės rajono už gardžią kvapnią kavą, Virginijos Žičkienės šeimos verslui iš Kauno už naujoviškus gardumynus, kaimynams iš Krakių už galimybę įsigyti lauktuvių į namus - vašku kvepiančių žvakučių,  jaunimui - 7 garbės šaulių kuopos šauliams bei jų vadovei Virdžinijai, nustebinusiems draugams - judėjimui RASAI su gardumynų staleliu ir gaivia gira,  fotografui Audriui ir Gintarei Norkams už senų nuotraukų prikėlimą naujam gyvenimui ir už būsimo filmo sukūrimą, R. Mockevičiui už dovanotas dainas, E. Džiaugytei už bendradarbiavimą, Arnoldo įmonei už visas technines galimybes.

 

   Ypatingai dėkojame muzikos ansamblio „Ainiai“ nuostabiems atlikėjams, kurie sutiko sugiedoti kaimo himną, o dainas ir kūrinius susieti su šventės tematika ir supinti bendrą koncertinę programą. Jų betarpiškas bendravimas, kūrinių atlikimas, skambesys dar ilgai neblės visų širdyse. Dėkingi esame ir legendinės grupės „Nerija“ atlikėjui, suteikusiam gerų prisiminimų ir žavesio. Dėkinga esu visai bendruomenės valdybai, bendruomenės nariams už ūkišką pagalbą, už svarbių darbų atlikimą, Paliepių seniūnijai už skirtas kultūrines lėšas ir Viduklės komunaliniam ūkiui už galimybę įsirengti lauko sceną, stalelius ir suolus.

 

   Šventiniai fejerverkai, bendravimas, pokalbiai, diskusijos prie nuotraukų stendų pristabdė bent trumpam - pasikalbėti, pasidžiaugti... Gi susitiksime tokiam mažam kaime - Gervinėje, bet tokiame dideliame būryje vėl po penkerių, vieni paūgėję, kiti užaugę, kiti jau žilstelėję... O į namus parsivežėte atminimui ir jubiliejinį lankstinuką, atlape segite nuotaikingą ženkliuką „Sveiki atvykę - Gervinei 455“. Tai jau istorija...

 

   O mes mielieji, bendruomenės nariai, susitiksime greičiau, laukia dar daug naujų potyrių. Didelio darbo, rengiamų projektų dėka pavyksta gauti  finansavimą, daryti gerus darbus ir pasidžiaugti, kad gera čia gyventi.

 

Jūratė Garliauskienė, Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai