2022-08-11, ketvirtadienis, 23:31.     Šiandien Sujainiuose saulė teka 05:59, leidžiasi 21:12, dienos ilgumas 15:12.

Gervinės bendruomenė išplaukė į kitą gyvenimo dešimtmetį

2015-10-02, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Gervinės bendruomenė išplaukė į kitą gyvenimo dešimtmetį

Suėjom, pabuvom visi kaip šeima
Nuskriejo virš Šlynos vėl mūsų daina.
Ir skausmas ir bėdos aplenks mus kely,
Nes mūsų svajas neša vėjas toli.

 


„Tokį gražų rugsėjo vakarą, besileidžiant saulei, norisi kalbėti apie žmogų...Žmogų nuo mažo iki didelio. Žmogų, gyvenantį mažoje, bet išmintingoje ir labai kūrybingoje šeimoje – bendruomenėje. Čia ilgais vakarais daug šokta, dainuota ir tūkstančius kartų kalbėta,čia kalbama su kiekvienu paprastai aiškiai ir nuoširdžiai,čia klausyta, išgirsta ir suprasta, daug pykta, bet visada atleista, verkta ir juoktasi, nes čia – bendruomenė. Tai Gervinės kaimo bendruomenė.

 


Čia kuriamas gyvenimas, kuris virte verda. Net 100 bendruomenės narių ir aplinkinių kaimų gyventojų gyvenimas. Čia auga žmonės visom prasmėm ir niekas neturi teisės sustabdyti to augimo. Gera kalbėti apie žmogų – nuo mažo iki didelio...apie žmogų – mūsų kaimo bendruomenėje – Gervinės kaimo bendruomenėje“, kalbėjo jubiliejinės šventės režisierė Žaneta Vaištarienė.

 


Rugsėjo 12 dienos vakarą, kada girdime išskrendančių gervių klyksmą, mes susirinkome švęsti bendruomenės gimtadienį. Nepajutome, kai minėjome penkmetį- ypatingai šmaikščiai, linksmai, jaunatviškai ir štai  prabėjo dar penkeri metai... ir mes užaugome. Todėl visi išsiruošėme į „kruizinę kelionę“ laivu – į  Gervinės bendruomenės dešimtmečio šventę „Visu greičiu pirmyn“! Bendruomenės tarybos narės Gražinos Rupšienės eiliuotų ritmų pagalba laivo denyje vyko pokalbiai, debatai ir dainos. Laivo įgula, tai tarybos nariai Aušra, Žaneta, Vida, Gražina, Egidijus, Darius ir Dainius puikai atliko savo pareigas, o užaugusi jaunimo grupė „Gerviukai“ dovanojo energijos atlikdami nuotaikingas dainas. Mažiesieji mūsų gyventojai galėjo džiaugtis „Muilo burbulų šou“, ant asfalto piešdami kaimą  dar po 10 metų. Tiesa, šio laivo keleiviams teko praeiti ir muitinės piratų punktą, kuriame darbavosi bendruomenės pirmininko pavaduotoja Aušra Margevičienė su savo šeimyna. Piratai, pasirodo buvo labai geranoriški ir svetingi- kiekvienas laivo keleivis prisiminimui gavo bendruomenės magnetuką. O į „verslo“ klasės kajutę susėdo svečiai, tai Seimo narių R. Ačo ir G. Mikolaičio padėjėjai L. Nacevičiūtė ir L. Bielskis, Paliepių seniūnijos seniūnė R. Spurgienė ir buvusi seniūnė V. Kiaušienė, Savivaldybės tarybos nariai D. Kaupaitienė ir A. Kilčauskas su partijos narėmis, judėjimo „Rasai“ atstovė V. Stalauskienė , kaimyninių bendruomenių Paupio ir Rutkiškės pirmininkės R. Skirmantienė ir D. Matusevičienė su aktyvistais.

 


Jaukiai suėjom, smagiai pasibuvom, nuotaikingai kalbėjom, kaip ir dera gimtadieniui daug dovanų, gražios rėmėjų paramos, fejerverkų ir šventinį pyragą turėjom. Todėl  dar kartą dėkingi esame Raseinių kultūros centrui, rajono Merui Algirdui Griciui, savivaldybės tarybos nariams Česlovui Kenstavičiui ir  Romaldui Zubielai, UAB „Norvelita“, judėjimo „Rasai“ valdybai ir garbės pirmininkui Jordanui Kenstavičiui, UAB „Danspin“ vadovui Rosvaldui Kunickui, UAB „Bilderis“ vadovui Sauliui Mateliui, Antanui Globiui ir Raseinių kultūros ir sporto centrui. Renginiui buvo panaudotos ir VBT lėšos. Dėkoju dar kartą ir visai bendruomenės tarybai- už kiekvieno indėlį, už kiekvieno triūsą…Mūsų šventės akimirkas netikėtai užfiksavo V. Judickas, filmavo V. Stankevičius, dekoracijas kūrė raseiniškė bendruomenės narė Kristina Račaitė. Ačiū Jums ir ačiū jaunimui už nuotaikingus pasirodymus.

 


Tikime, kad jubiliejus minėsime dar dešimt kartų po dešimt metų, o po šimto metų galbūt mus kas nors paminės...
 

                                                      

 

   Gervinės kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Garliauskienė


Nuotraukos  V. Judicko ir K. Račaitės

Contact form

Šios dienos vardadieniai